KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 17004287

nr 1700 4287

Göta Trägårdh

(1904-1984), Sverige

Blandteknik, Göta Trägårdh (1904-1984), Sverige, tillskriven. Modeskisser. Ej signerad. Yttermått inklusive ram: 57x32 cm

Göta Trägårdh, svensk textilkonstnär och bildkonstnär född 1904, död 1984.

Utrop:

800 kr

Såld:

600 kr

måndag 12 maj 2025
kl 20:34:23

12/5 15:09:48 1      500 kr
12/5 20:22:27 2      Vinnande bud

Göta Trägårdh

Läs mer om Göta TrägÃ¥rdh